POLICJANTKA za KIEROWNICĄ CZ.1: Bezpieczna jazda

POLICJANTKA za KIEROWNICĄ ? radzi :

Wracając kilka godzin ze świąt drogą krajową miałam czas na przemyślenia i obserwacje, którymi postanowiłam się z Wami podzielić:

1. Lewy pas na drodze krajowej nie służy do zawracania, chyba że masz kapelusz na głowie i blisko 80 lat na karku i nagle przypomniało Ci się, że jednak jesteś obrażony na rodzinę, do której właśnie jedziesz wraz ze swoją małżonką. Oczywiście wtedy natychmiast zawracasz na podwójnej ciągłej. W takiej sytuacji jak najbardziej można to zrobić, bo przecież jeździsz tą drogą dłużej niż ja żyję, więc na pewno nie dostaniesz mandatu, a co najważniejsze to na pewno nie spowodujesz wypadku. Każdy przecież wie, że zawracasz tam często i jako doświadczony wiekiem kierowca zawsze masz rację i należy Ci się szacunek z tego tytułu. Jesteś przecież nieomylny…

2. Nagle zachciało Ci się siku? Nic prostszego twardzielu. Zatrzymujesz się przy drodze i wystawiasz interes, po czym z fantazją obsikujesz pobocze. Z jednej strony fajnie, że nie jeździsz z pełnym pęcherzem, bo od koleżanki chirurg wiem, że w przypadku wypadku wtedy najczęściej trzeba operować pęknięcie pęcherza! Brawo Ty! Czyżbyś miał wykształcenie medyczne? Szkoda tylko, że zabrakło podstawowego wykształcenia w zakresie kultury osobistej… Tak tylko nieśmiało przypominam, że Polska nie jest amazońską dżunglą i stacje benzynowe z bezpłatnymi toaletami są tak częstym widokiem, jak małpy we wspomnianej przeze mnie dżungli.

3. Rodzice lub dziadkowie pakują wałówkę po świętach? Kto nie lubi słoików, kotletów i przetworów domowej roboty? Przecież pierogi mamusi są najsmaczniejsze ?. W tym miejscu pozdrawiam swojego tatę, który jest świetnym kucharzem i zawsze twierdzi, że przecież mam miejsce w aucie i co z tego, że bagażnik pełny?! Przecież torbę za słoikami można postawić za siedzeniem. No właśnie nie można, bo w przypadku wypadku i np. dachowania ten smaczny słoiczek zachowa się niczym pocisk i po prostu mnie zabije. Ciebie też, chyba że jesteś kuloodporny to wtedy możesz pakować auto niczym Drzymała swój wóz.

4. Wozisz dziecko bez fotelika? Cóż za boCHater z Ciebie ?‍♀️ a no tak, Ty jesteś przecież mistrzem kierownicy i swoje nieodpowiedzialne zachowanie musisz pokazać 3 latkowi siedzącemu obok Ciebie na przednim siedzeniu pasażera. O dziwo kazałeś mu zapiąć pasy? Niebywałe…
Jesteś idealnym przykładem idioty, który uważa, że fotelik, a zwłaszcza ten tyłem do kierunku jazdy to coś strasznego i dziecku jest w nim niewygodnie.

5. Ze mną się nie napijesz? Ale, że ze mną? Co z tego, że za chwilę jedziesz samochodem. Przecież ja po naszym ostatnim spotkaniu tak zrobiłem i przechytrzyłem policję. Przecież oni zawsze stoją w jednym miejscu i jak pojedziesz objazdem to nic się nie stanie. Pół litra na dwóch to przecież niewiele i nie będziesz pijany. No dawaj ?
Tego komentować nie zamierzam, ponieważ pijaków za kierownicą serdecznie nie cierpię, gdyż są to potencjalni zabójcy.

Jeżeli właśnie czytasz to zdanie to proszę Cię o jedno: BĄDŹ MĄDRY NA DRODZE. Życie masz tylko jedno. A już za kilka dni majówka i kolejne masowe wyjazdy Polaków.

Szerokości na drodze i zawsze bezpiecznie do celu ?

PS. Jeżeli któraś z opisanych sytuacji brzmi dziwnie znajomo i np. ktoś z Twoich znajomych mógłby być jej bohaterem to ku przestrodze i w trosce o jego bezpieczeństwo udostępnij proszę post ?‍♀️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *