O mnie

OMNIE czyli 24 PUNKTY prawie KARNE ?

1. Jako dziecko moim marzeniem była praca w kinie. Ot, chciałam oglądać wszystkie filmy za darmo. Nie udało się i tak oto od blisko 15 lat jestem policjantką.

2. Nie lubię jeździć na rowerze.

3. Mam nadprzyrodzone zdolności w postaci powodowania drobnych katastrof takich jak wylewanie na siebie i innych różnych rzeczy… a to przypadkiem kawka na stacji benzynowej wyląduje na mnie lub koledze, a to kompot podczas obiadu znajdzie się na pięknym obrusie.

4. Uwielbiam duże miasta i moim marzeniem jest pomieszkać jakiś czas w Londynie lub Nowym Jorku. A być tam policjantką ?‍♀️ to byłoby po prostu mega!

5. Jem ze smakiem wszystko za wyjątkiem pierogów ruskich.

6. A daję się zabić za zupę pomidorową, choć na służbie zazwyczaj kończy się na kebabie.

7. Dla podniesienia adrenaliny i nie zaśnięcia za kierownicą w nocy słucham disco polo. Nie pytajcie o minę kolegi z patrolu ?

8. Od dziecka uwielbiam oglądać horrory. Do teraz jednak robię to przynajmniej przy zapalonej lampce nocnej, bo później każde skrzypnięcie przyprawia mnie o zawał.

9. Lubię zmywać naczynia, bo lejąca się z kranu woda mnie relaksuje. Ciekawe co by powiedział na to Freud ?

10. Nienawidzę za to prasować i uważam, że kolejną nagrodę Nobla powinien dostać ten, kto wymyśli niemnące się ubrania. Zwłaszcza koszule do munduru ?

11. Uwielbiam wieczorny relaks w postaci wylegiwania się w wannie z książką w ręku?. Kiedyś uwielbiałam z czytnikiem, do czasu jak postanowił się też wykapać i nie przerywał próby wody.

12. Ponad życie kocham kawę ☕️ i mogę ją pić przeliczając na wiaderka, a nie filiżanki ? oczywiście z mlekiem. A na służbie obowiązkowo z pączkiem ?.

13. Kocham wszystko, co spontaniczne i nieprzewidywalne. Czuję się jak ryba w wodzie odkrywając nowe rzeczy, miejsca i poznając nowe osoby całkowicie bez planu i bez powodu.

14. Ale za to uważam, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek i pewne osoby poznajemy tylko po to aby poznać kolejne. Także jak mnie spotkasz to wiedz, że coś jest na rzeczy ?

15. Lubię ryzyko i podpisuje się rękami i nogami pod stwierdzeniem, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, choć czasami zamienia się on w kubeł zimnej wody. Bywa i tak.

16. W dzieciństwie chciałam także być ambasadorem RP i podróżować po świecie. Zdawałam nawet na stosunki międzynarodowe na UJ. Jednak po przeczytaniu mega trudnych dla mnie pytań na egzaminie, wyszłam z niego jako pierwsza. Wtedy zrozumiałam, że nie taka przyszłość jest mi pisana. Oczywiście na ten kierunek się nie dostałam.

17. Podróże nadal jednak kocham i przez to, że wydaje na nie każde pieniądze to skazana jestem na mieszkanie w kawalerce do śmierci.

18. Presja czasu działa na mnie niezwykle mobilizująco i dlatego często zwlekam do ostatniej chwili ze zrobieniem ważnych rzeczy.

19. Nie lubię się spóźniać i z zasady nie lubię ludzi, którzy się spóźniają zawsze i wszędzie.

20. Spontanicznie zapisuje się na różne rzeczy i tak np. miałam ostatnio biec maraton. Jako, że treningi zostawiłam na ostatnią chwilę to akurat tutaj nie wyszło. Medalu nie mam, bo nie pobiegłam, ale organizator był na tyle uprzejmy ze wysłał mi koszulkę z pakietu startowego.

21. Noszę okulary na zmianę z soczewkami kontaktowymi.

22. Lubię przesłuchiwać ludzi. Dziwna jestem?! ?

23. Ostatnio spełniłam swoje modowe marzenie i kupiłam pierwsze w życiu jeansowe ogrodniczki. Dochodzę do wniosku, że niewiele mi potrzeba do szczęścia ?

24. Jestem niepoprawną optymistką, która na szczęście miewa przebłyski realizmu.